Pracownia Psychologiczna
Pracownia posiada aparaturę badawczą służącą do badania procesów poznawczych, sprawności psychomotorycznej oraz operowania zmiennymi niezależnymi w celu stworzenia kontrolowanych sytuacji eksperymentalnych.
Pracownia wykorzystywana jest do badań statutowych, badań grantowych oraz prac doktorskich.
Zakres badań obejmuje między innymi badania za pomocą:
- Wiedeńskiego Systemu Testów firmy Schuhfried – profesjonalne narzędzie do badania procesów poznawczych
- Blokowy test pamięci (CORSI) – celem badania jest ocena objętości pamięci krótkotrwałej oraz umiejętności zapamiętywania z wykorzystaniem przestrzennej pamięci roboczej przez osobę badaną.
- Test Decyzji (DT) - celem badania jest wskazanie poziomu tolerancji na stres reaktywny, poziomu uwagi oraz zbadanie czasu reakcji wymagającej ciągłej oraz zmiennej odpowiedzi na szybko zmieniające się bodźce wzrokowe oraz słuchowe.
- Spostrzeganie Peryferyjne (PP) - celem badania jest zbadanie percepcji oraz umiejętności przetwarzania informacji z widzenia peryferyjnego.
- Czas Reakcji (RT) - celem badania jest wskazanie czasu reakcji na bodziec.
- Test Stroopa (STROOP) - celem badania jest rejestracja tendencji do interferencji kolor-słowo.
- Testów psychologicznych – pracownia wyposażona jest w obszerną bibliotekę testów psychologicznych (133 testy). W zależności od zastosowanego testu celem badania jest rejestracja:
- indywidualnych cech osobowościowych oraz temperamentalnych,
- stanów emocjonalnych,
- poziomu inteligencji,
- poziomu motywacji,
- umiejętności poznawczych
- oraz innych stanów psychicznych.
Kierownik pracowni:
prof. dr hab. Jan Blecharz
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Opiekun pracowni:
dr Krzysztof Wrześniewski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pracownia znajduje się w Budynku „Jordanówka”, pok. 14